Binance Coin kurz: BNB Cena a grafy v reálném čase

BNB
$326,21
0,15%

Pokud jde o kryptoměny, často se zmiňuje několik známých jmen. Tři nejoblíbenější virtuální měny jsou Bitcoin, Ethereum a Litecoin. Od svého založení v roce 2017 zažívá Binance Coin (BNB) neobyčejné dobrodružství. V tomto článku probereme vše, co potřebujete vědět o BNB: co to je, jak funguje a jaká je budoucnost BNB!

Aktuální cena BNB dnes je 302.51 a objem obchodů za 24 hodin je 568,769,943. Hodnotu BNB v EUR aktualizujeme v reálném čase. Cena BNB se za posledních 24 hodin změnila o 0.15%. Aktuální pozice v tržní kapitalizaci kryptoměny je #4 a tržní kapitalizace v reálném čase je 47,752,112,907. Pokud chcete zjistit, jak koupit BNB za aktuální cenu, nejlepšími kryptoměnovými platformami pro obchodování s BNB jsou v současnosti Binance a eToro. Další směnárny najdete na naší stránce směnáren kryptoměn.

BNB kurz: historie ceny tokenu od Binance

Jak bylo uvedeno výše, společnost Binance vydala svůj nový token v roce 2017 formou ICO. Ve volném obchodování dosáhla Binance Coin počáteční ceny 0,10 USD. Během čtyř měsíců se cena pohybovala kolem 10 dolarů. Graf dosáhl svého dočasného vrcholu 13. ledna 2018 při ceně 22,77 USD. Ve stejném období začal klesat celý trh s kryptoměnami. Kurz BNB však zůstal do značné míry stabilní a po korekci na jaře 2018 postupně rostl. Zajímavé je, že Binance je jako burza velmi úspěšná a stala se jednou z nejoblíbenějších kryptoměnových burz. 22. června 2019. Binance dosáhla rekordního kurzu 39,57 USD. Během koronavirové krize cena tokenu klesla na 8,84 USD, ale velmi rychle se zotavila a od té doby neustále roste. Do poloviny února 2021. BNB dosáhla hodnoty téměř 350 USD. Později v průběhu roku dosáhla 700 dolarů. Skutečně působivý vývoj Binance coin foto grafika

BNB – původ kryptoměny Binance Coin

Binance Coin neboli Build and Build (BNB) je kryptoměna vytvořená týmem Binance, jedné z největších světových burz kryptoměn. V roce 2017 byla vydána na blockchainu Ethereum a v roce 2019 přešla na vlastní blockchain Binance Chain. BNB se používá k placení poplatků na burze Binance a lze ji také použít k nákupu předmětů a služeb prostřednictvím ekosystému Binance. Binance Coin (BNB) je nativní token populární kryptoměnové burzy Binance. V červenci 2017 vydala společnost Binance tuto minci formou primární nabídky mincí (ICO). Maltská burza vyrazila 200 milionů jednotek tokenu ERC-20.

Binance Coin plní v ekosystému platformy několik důležitých úkolů. Na jedné straně slouží provozovatelům jako další zdroj příjmů, který přispívá k rozvoji burzy, a na druhé straně nabízí držitelům řadu výhod při používání burzy. BNB lze využít ke snížení transakčních poplatků. V prvním roce nabízí Binance držitelům tokenů 50% slevu na transakční poplatky. Minci lze obchodovat s různými obchodními páry. Binance Coin navíc slouží jako investiční měna v Binance Launchpad a Binance Launchpool. Zde mohou uživatelé investovat do inovativních kryptoměnových start-upů formou prvotní nabídky (IEO).

Token, původně založený na blockchainu Ethereum, se v roce 2019 přesunul na Binance Chain, kde může zpracovat až 1,4 milionu příkazů za sekundu. Od té doby již Binance Coin není tokenem ERC-20, ale byl převeden do pokročilého formátu BEP-2, který vyvinula společnost Binance. A následně na BEP-20 Binance Smart Chain.

BNB – tým, který stojí za projektem

Projekt Binance Chain vede generální ředitel Changpeng Zhao, který spoluzaložil také OKCoin. Tým tvoří finanční ředitel Wei Zhou, technický ředitel Chengpeng Li a marketingový ředitel Yi He. Zajímavá je zejména zpětná vazba na burzu Binance. Jedním z důvodů jsou transakční poplatky sítě. Od příchodu tokenu v roce 2017 ceny postupně klesaly a burza zvažovala několik možností, jak udržet jeho hodnotu. Za tímto účelem burza provádí tzv. pálení mincí. To neustále snižuje nabídku a vede k umělému nedostatku nabídky. Binance investuje 20 % zisku vytvořeného za čtvrtletí do nákupu a spalování tokenů Binance. Tento proces se opakuje, dokud není v oběhu pouze 100 milionů BNB, čímž se nabídka sníží na polovinu.

Binance Smart Chain

Binance smart chain (BSC) je blockchain, který spolupracuje s virtuálním strojem Ethereum. To znamená, že vývojáři mohou na BSC vytvářet decentralizované aplikace (dApps) pomocí stejných nástrojů a jazyků, jaké se používají na Ethereu.

Co je tokenový standard BEP-20?

BEP-20 je tokenový protokol na chytrém řetězci Binance, který rozšiřuje populární standard tokenů Ethereum, ERC-20. Je to v podstatě šablona pro tokeny, která vysvětluje, jak je lze používat, kdo je může používat a další podmínky spojené s jejich používáním. Jeho podobnost s BEP-2 Binance Chain a ERC-20 Ethereum mu umožňuje pracovat s oběma. BEP-20 byl vyvinut jako technologický standard pro inteligentní řetězec Binance, který vývojářům umožňuje vytvářet mnoho různých kryptoměn. Může jít o cokoli od akcií společnosti až po dolary uložené v bankovním trezoru (např. stablecoiny).

Je také možné převést aktiva ERC20 nebo BEP-20 na aktiva kompatibilní s BSC nebo kombinovat tokeny z jiných blockchainů se smartchainem Binance. Přesně to se děje s mincemi “Peggy”, což jsou verze BEP-20 jiných kryptoměn (jako je LINK nebo XRP). Tokeny BEP-20, stejně jako tokeny BEP-2 v řetězci Binance, jsou poháněny mincí Binance, BNB.

To validátory povzbuzuje k tomu, aby do blockchainu vkládali transakce, protože za svůj čas dostanou jako odměnu BNB. Binance Smart Chain byl vytvořen jako rozšíření Binance Chain. Oba řetězce se vzájemně doplňují díky dvouřetězcové architektuře; Binance Smart Chain slouží decentralizovaným aplikacím, aniž by zahlcoval hlavní řetězec, který je optimalizován pro velmi rychlé obchodování. Vzhledem k tomuto architektonickému řešení je zvláštní pozornost věnována propojení mezi řetězci. Proto lze aktiva BEP-2 vyměnit za BEP-20. Nejjednodušší způsob, jak to udělat, je pomocí doplňku Binance Chain Wallet, i když nepochybně existují i jiné možnosti. Podrobnější popis standardu BEP-20 naleznete v návrhu na GitHubu.

Výhody vlastnictví a používání BNB

Používání BNB má několik výhod: – Nižší náklady: uživatelé platící BNB ušetří na transakčních poplatcích (tvůrce a příjemce) na Binance. – Zvýšená likvidita: Binance je jednou z nejoblíbenějších kryptoměnových burz, takže likvidita párů BNB bude vždy vysoká. – Okamžité transakce: v řetězci Binance jsou transakce zpracovány během několika sekund. – Snadné používání: BNB se snadno používá a je přístupná všem, i těm, kteří mají s obchodováním s kryptoměnami jen malé nebo žádné zkušenosti.

Jaká je aplikace BNB?

Jedním z nejzajímavějších aspektů používání BNB je, že nabízí snížené poplatky při obchodování na burze Binance. Sleva se časem snižuje, ale ve srovnání s jinými burzami je to stále významná úspora. Kromě toho lze BNB použít k nákupu zboží a služeb prostřednictvím ekosystému Binance, včetně rezervací cestování a hotelů, rozvozu jídla atd.

Jaká je budoucí hodnota BNB?

Budoucnost řetězce Binance vypadá slibně. Od svého vzniku zaznamenala měna obrovský růst a nevykazuje žádné známky zpomalení. Díky rostoucí popularitě burzy Binance a stále častějšímu využívání jejího řetězce Smart Chain lze očekávat, že vývoj BNB bude v budoucnu pokračovat. Děkujeme, že jste si našli čas na přečtení tohoto článku! Doufejme, že až se o BNB dozvíme více, budeme lépe připraveni ocenit její potenciál!

Marek Matoušek

Autor: Marek Matoušek

Marek Matoušek je šéfredaktorem portálu bitzacit.cz, jednoho z předních českých zdrojů informací o bitcoinu a technologii blockchain. Vytvořil nejcennější články na tomto webu. Marek se o bitcoinu a blockchainu poprvé dozvěděl již v roce 2016 a jejich revoluční potenciál ho nadchl a přispěl k jeho profesnímu zájmu o digitální měny a jejich základní technologie. Marek rád čte knihy o technologiích budoucnosti, zejména ty, které zkoumají dopady nových technologií na celou společnost.