Předpovědi společnosti Cardano: Odhadovaná hodnota ADA 2023-2025

Jaká je predikce společnosti Cardano na období 2023-2025 a následující léta? Mnoho lidí má tento dotaz a zajímá je odpověď. Tato ambiciózní společnost je stále mladá, ale má velké zkušenosti a velké plány do budoucna. Jak ovlivní cenu, pokud si Cardano koupíte a nadace se bude držet svého plánu?

Pokud chcete zjistit, jak si koupit kryptoměnu Cardano, najdete zde kompletní informace s pokyny: Jak koupit Cardano?

O společnosti Cardano

Cardano založil mimo jiné Charles Hoskinson, který hrál důležitou roli i při vzniku Ethereum. Podle Hoskinsona je Cardano třetí generací technologie blockchain. Zatímco Bitcoin byl první a Ethereum druhou generací, Cardano musí vyvíjet a zlepšovat zranitelnosti. Projekt se zaměřuje na vývoj pokročilých softwarových nástrojů.

Cardano je velmi inovativní a má mnoho výhod. Ty by mohly poskytnout rozhodující konkurenční výhodu, urychlit projekt a mít pozitivní dopad na prognózy společnosti Cardano:

 • Platforma využívá systém Ouroboros, který je považován za novou a vylepšenou verzi klasického systému Proof of Stake.
 • Blockchain Cardano je navržen tak, aby mohl zpracovat až 10 000 transakcí za sekundu.
 • Plná kompatibilita s ostatními blockchainy.
 • Vysoká flexibilita sítě díky vylepšené infrastruktuře.
 • Zvýšené zabezpečení.
 • Pokročilé funkce chytrých smluv (smart contracts).
 • Větší decentralizace prostřednictvím lepší správy a kontroly.

Cardano Roadmap (ADA)

Cardano má pro rok 2020 ještě řadu cílů, kterých chce dosáhnout. Celkově se plán skládá z 5 fází, z nichž některé již byly zahájeny nebo jsou téměř plně realizovány:

 1. Byron: Představujeme síť Cardano. Uživatelé mohou vyměňovat a přenášet nativní značku ADA. Tato fáze byla z velké části dokončena; vývojáři nyní pracují na vylepšení ukládání bloků. Projekt Rust je také ve vývoji a měl by být open source sadou nástrojů nebo knihovnou s širokou škálou produktů.
 2. Shelly: Cílem je zajistit větší decentralizaci, vytvořit pobídky pro zúčastněné strany a zlepšit sítě a infrastrukturu. V této fázi se také zlepšuje synchronizace sítě a portfolia.
 3. Goguen: tato fáze se zaměřuje na vylepšování a integraci chytrých smluv. Za tímto účelem byl vyvinut nový virtuální počítač IELE, který by měl být rychlejší, snadněji použitelný a zároveň bezpečnější.
 4. Basho: V této fázi se vývoj zaměřuje na zlepšení výkonu, bezpečnosti a škálovatelnosti. Je stále v počáteční fázi vývoje.
 5. Voltaire: Poslední fáze se týká bezpečnosti, škálovatelnosti, decentralizace a především odolnosti. Zavedení systému a správy pokladny by mělo vést k tomu, že komunita bude schopna samosprávy a blockchain se stane soběstačným.

Na summitu IOHK v Miami představil tým Cardano plán budoucího vývoje. Technologický pokrok má samozřejmě zásadní vliv na prognózy ceny Cardana. Vypracovaný plán je k nahlédnutí na určených internetových stránkách.

Předpovědi pro Cardano: co říkají odborníci?

Cardano logo

 

Celkově se prognózy pro Cardano zdají být pozitivní. Většina odborníků a algoritmů se shoduje, že Cardano bude mít přidanou hodnotu:

 • Smartereum: Expert společnosti Smarteum Adam Webb se domnívá, že Cardano je solidní kryptoměna, kterou by měl zařadit do svého portfolia. Podle něj dosáhne hodnota ADA do konce roku 2022 hodnoty 2,50 USD. Pětiletý trend je ještě pozitivnější. V té chvíli by podle odborníka mohla cena přesáhnout 10 dolarů. Tento odhad zdůvodňuje mimo jiné chystanou spoluprací mezi společnostmi Cardano a Metaps Plus, jedním z největších mobilních operátorů v Jižní Koreji.
 • UToday: Dlouhodobé hodnocení je poněkud konzervativnější. Za pět let by se náklady mohly pohybovat kolem 5 dolarů.
 • Cryptoground: Zde se odhaduje, že cena akcií do konce roku vzroste přibližně o 93 % a dosáhne 0,16 USD. V dlouhodobém horizontu je Cryptoground přesvědčen, že cena bude za pět let vyšší než 1 USD.
 • WalletInvestor: Zde je optimismu méně. WalletInvestor předpovídá, že do konce roku cena klesne až o 83 % na 0,0138 USD.

Zatím není jasné, o kolik se sazba ADA zvýší a v jakém časovém období. Částečně to závisí na tom, jak se změní roadmap po dosažení vrcholu a zda bude Cardano schopno dodržet plán. Na cenu Cardana má samozřejmě vliv i obecný trend na trhu, takže předpověď nelze zaručit.

Karel Jurečka

Autor: Karel Jurečka

Karel se o blockchainu a bitcoinu poprvé dozvěděl v roce 2018 a okamžitě ho zaujaly. Miluje vše, co souvisí s technologickými inovacemi a digitalizací financí. Karel je nadšený z toho, jak blockchain změní svět, a nemůže se dočkat, až bude jeho součástí!

Leave a Comment