Jak vydělat Bitcoin: 4 jednoduché metody

Jak vydělat bitcoiny bitcoin

Přečtěte si, jak lidé, kteří vlastní Bitcoiny, vydělávají peníze, platí a investují do kryptoměn. Pro většinu veřejnosti jsou však kryptoměny stále abstraktní, nikoliv reálné. Investování úspor do kryptoměn, zejména větších částek, je pro nováčky v tomto odvětví psychologicky odvážný krok. Proto si v tomto článku ukážeme, jak vydělávat Bitcoiny nebo generovat Bitcoiny i s malou nebo žádnou investicí. Zjišťujeme, které webové stránky s Bitcoiny stojí za konzultaci

1. Jak vydělat peníze s Bitcoin a Ethereum prostřednictvím úroků z vkladů?

coinloan vydělává na úrocích z bitcoinuTo víme z naší banky. Své peníze necháte na bankovním účtu a dostáváte úroky. Čím delší je investiční horizont, tím vyšší je úrok. V současné době se v naší zemi nacházíme ve fázi velmi nízkých bankovních úrokových sazeb, což ovlivňuje náš denní příjem z úroků z úspor. Bankovní úrokové sazby se v současné době pohybují pod 1 % ročně a na některých místech v Evropě dosahují záporných úrokových sazeb -0,5 %. V kryptoměnovém sektoru existují také společnosti, kde si můžete uložit své kryptoměny, jako je Bitcoin nebo Ethereum, aby si s nimi banka nebo společnost mohla půjčit. Ten, kdo posílá finanční prostředky instituci, tj. věřiteli, dostává úrok. Úrokové sazby v sektoru kryptoměn jsou mimořádně atraktivní.

Taková společnost je CoinLoan například v době psaní tohoto článku činila míra návratnosti 7,2 procenta u Bitcoinu a 12,3 procenta u eur nebo stablecoinů.

  • CoinLoan je evropská P2P platforma pro půjčování kryptoměn
  • Vydělávejte až 12,3 % denního složeného úroku na osmnácti podporovaných kryptoměnách, stablecoinech a FIAT
  • Půjčuje z kryptoměn na fiat měny, z kryptoměn na kryptoměny a z fiat měn na kryptoměny bez kontroly úvěrové historie
  • Uživatelé mohou nakupovat, prodávat a vyměňovat aktiva. Podporují fiat převody prostřednictvím SWIFT, SEPA, Visa, MasterCard, bankovní převody a AdvCash.
  • Nabízejí snadno použitelnou platformu, která podporuje systémy Android a iOS.
  • Na své platformě používají různé bezpečnostní techniky a své bezpečnostní postupy uvádějí zcela transparentně.

CoinLoan umožňuje investorům půjčovat dlužníkům s ověřeným kryptoměnovým kolaterálem. Doba splatnosti půjčky se pohybuje od sedmi dnů do tří let bez sankcí za předčasné splacení. Nabízí APY 7,2 % pro BTC i ETH, což je vyšší než u BlockFi, takže je dobrou alternativou. Kromě toho nabízí až 12,3% APY pro stabilní měny. Sazby APY však zohledňují 2% prémii za závazek CLT. CoinLoan proto nabízí nejlepší úrokové sazby těm, kteří vlastní tokeny a jsou ochotni je vložit do splácení úroků. CoinLoan nabízí půjčky proti kryptoměnám, stablecoinům a fiat měnám. Půjčky jsou schvalovány okamžitě. Nevyžadují se žádné doklady ani prověřování úvěrové historie, protože se počítá pouze činnost při zajištění.

Před podáním žádosti o půjčku je povinná kontrola KYC. Poměr LTV může být 20 %, 35 %, 50 % a 70 %. Čím nižší je LTV, tím vyšší je míra fluktuace zajištění. Výši záruky lze během aktivního období úvěru také zvýšit, čímž se sníží poměr LTV. Vaše záruka je bezpečně uložena u správce. Úroková sazba se pohybuje od 4,95 % do 11,95 % v závislosti na poměru LTV. Minimální doba splatnosti půjčky je jeden měsíc a maximální tři roky.

Minimální výše úvěru se u všech aktiv liší. Můžete si vzít neomezený počet půjček. Veškeré informace o svých půjčkách najdete v sekci “Moje půjčky”. Půjčku můžete splatit rychleji, protože zaplatíte pouze úroky za využité období. Půjčku nemusíte splácet ve stejné kryptoměně, ve které jste ji obdrželi. Nehrozí žádné sankce ani blokace prostředků. Budete dostávat oznámení a e-maily podle vašeho platebního plánu CoinLoan se pokusí provést automatickou splátku, pokud nejste schopni půjčku splatit, pokud máte prostředky v peněžence CoinLoan. Pokud nemá dostatek finančních prostředků, zlikviduje část zástavy, aby dokončila splácení úvěru. Další informace o půjčkách, které platforma nabízí, najdete v naší podrobné recenzi a hodnocení CoinLoan.

2. Vydělávejte Bitcoiny obchodováním


Existuje několik obchodních strategií, které lze přenést z tradičních finančních trhů na trh s kryptoměnami. Třem z těchto strategií obchodování s Bitcoiny jsme se věnovali v samostatném článku. Namísto toho, abyste své kryptoměny nechali v klidu ležet v zázemí, můžete s nimi aktivně obchodovat. Pokud například dosahujete průměrného zisku portfolia 1 % denně, vynásobte svůj podíl v portfoliu 37,78 za rok!

Při obchodování s kryptoměnami, jako je např eToro o Binance se v našem testu staly vítězi. V tomto případě můžete obchodovat s pákovým efektem, který převyšuje váš vázaný kapitál o určitý násobek. Teoreticky tedy můžete například s vkladem 250 EUR a pákovým efektem 10 obchodovat s kapitálem 2 500 EUR. Je však třeba mít na paměti, že při extrémních cenových výkyvech mohou být tyto prahové hodnoty dosaženy a v takovém případě může být pozice zlikvidována a vy můžete rychle přijít o peníze. Takové strategie obchodování s kryptoměnami jsou v zájmu těch, kteří chtějí rychle rozmnožit svůj kapitál a zároveň podstupovat přiměřená rizika.

eToro

Binance

FTX

Logo
eToro
Binance
FTX
Přehled
Zavedení značky
2007
2017
2019
Sídlo
UK Vlajka Kypr
Malta Vlajka Hong Kong
Bahamy Sídlo FTX vlajka
Kryptoměny
43+
500+
300+
Způsoby vkladu
SEPA VISA MasterCard PayPal Sofort-Überweisung Skrill Neteller
cripto VISA MasterCard
cripto VISA MasterCard
Obchod
Mobilní aplikace
Obchodní hodiny
24/7
24/7
24/7
Transakční poplatky
Žádné transakční poplatky, pouze 1% rozpětí
Komerční náklady 0,1 %
Komerční náklady 0,1 %
Páka
Až 2:1
Až 20:1
Až 20:1
Platforma
Licence
CySEC, FCA
Počet uživatelů
25.000.000+
30.000.000+
2.000.000+
Další přísady
Social Trading, Copy Trading, demo účet
50% sleva na provizi díky žetonům BNB
Slevy s tokeny FTT
Celkové hodnocení
9.5
9.1
8.4

Odmítnutí odpovědnosti: Ceny kryptoměn jsou velmi volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

eToro

Logo
etoro Logo
Zavedení značky
2007
Sídlo
UK Flag Kypr
Způsoby vkladu
SEPA VISA MasterCard PayPal Sofort-Überweisung Skrill Neteller
Počet uživatelů
25.000.000+
ethereum LogoEthereum 2.0 staking
Roční kapacita
5 – 6.25%
Doba splácení
S příchodem Ethereum 2.0
Minimální doba
Do příchodu systému Etherеum 2.0
Platba
ETH 2
Další kryptoměny na hromadu
Roční kapacita
tron Logo TRX – 75-90 % odměn z blockchainu
ADA Logo ADA – 75-90 % odměn z blockchainu
Doba splácení
Do 14. dne předchozího měsíce
Minimální doba
8-10 dny

Bitstamp

Logo
Bitstamp gielda
Zavedení značky
2011
Sídlo
Způsoby vkladu
cripto VISA MasterCard
Počet uživatelů
4.000.000+
Ethereum LogoEthereum 2.0 staking
Roční kapacita
5 – 6%
Doba splácení
S příchodem Ethereum 2.0
Minimální doba
Do příchodu Ethereum 2.0
Platba
ETH2R
Ostatní stohovací kryptoměny
Roční kapacita
algorand Logo ALGO 5%
Doba splácení
Každý den
Minimální doba
ne

Binance

Logo
Binance
Zavedení značky
2017
Sídlo
Malta Hong Kong
Způsoby vkladu
cripto VISA MasterCard
Počet uživatelů
30.000.000+
Ethereum LogoEthereum 2.0 staking
Roční kapacita
5 – 6%
Doba splácení
S příchodem Ethereum 2.0
Minimální doba
Do příchodu Ethereum 2.0
Platba
ETH2R
Ostatní kryptoměny
Roční kapacita
DeFi staking:
BTC, ETH, BUSD, BNB, AAVE, DYDX, USDT, USDC, SXP, LINK, HARD, XVS, DAI
1-25% ročně
Doba splácení
Každý den
Minimální doba
ne

3. Těžba: Jak vydělat Bitcoin?

Konzervativní způsob, jak vydělat Bitcoiny, je těžba. Podrobný článek o těžbě Bitcoinů najdete na tomto odkazu. Těžba vede k vytváření kryptoměn, jako jsou Bitcoiny. Tento proces se nazývá Proof-of-Work (PoW). Předpokladem účasti na těžbě je výpočetní výkon. V minulosti bylo ještě možné vydělávat Bitcoiny pomocí stolního počítače, protože neexistovala téměř žádná konkurence.

V současné době je těžba bloků Bitcoinu mnohem intenzivnější a pravděpodobnost vytěžení bloku pomocí počítače je poměrně nízká. Proto má smysl připojit se k těžebnímu poolu a spojit svůj výpočetní výkon s velkým poolem. Pravděpodobnost, že tento konkrétní pool najde blok a získá za něj odměnu (v současné době 6,25 bitcoinu), je mnohem vyšší, než kdyby se o to pokoušel sám. Odměna samozřejmě závisí na výši podílu v poolu.

4. Vydělávejte bitcoiny prostřednictvím sázek

masternodes online Bitcoin k dispozici
Vydělávejte bitcoiny sázením na masternodes
Marek Matoušek

Autor: Marek Matoušek

Marek Matoušek je šéfredaktorem portálu bitzacit.cz, jednoho z předních českých zdrojů informací o bitcoinu a technologii blockchain. Vytvořil nejcennější články na tomto webu. Marek se o bitcoinu a blockchainu poprvé dozvěděl již v roce 2016 a jejich revoluční potenciál ho nadchl a přispěl k jeho profesnímu zájmu o digitální měny a jejich základní technologie. Marek rád čte knihy o technologiích budoucnosti, zejména ty, které zkoumají dopady nových technologií na celou společnost.