Knihy o bitcoinu: 10 nejlepších knih o kryptoměnách

Představujeme nejlepší knihy o kryptoměnách, které uspokojí váš hlad po vědomostech a nadšení. Všechny knihy jsme již přečetli a nezávisle na sobě je zařadili mezi našich 10 nejlepších knih o Bitcoinu a kryptoměnách. Vzhledem k mezinárodní povaze kryptoměnového průmyslu je většina knih k dispozici pouze v angličtině. Pro nás však byla nejdůležitější kvalita, nikoli jazyk.

1. “The Internet of Money” – Část I – jedna z nejzajímavějších knih o Bitcoinu

Autor: Andreas AntonopoulosThe Internet of Money kniha o bitcoinu

První část knihy “The Internet of Money” je povinnou četbou o kryptoměnách, zejména o Bitcoinu. Světoznámý řecko-kanadský autor Andreas Antonopoulos nevysvětluje, jak Bitcoin funguje, ale proč. Andreas, který je také odborníkem na počítačovou bezpečnost a přednáší na konferencích, v sérii krátkých příběhů vysvětluje, jak se technologie spojená s Bitcoinem vyvíjela.

Bitcoin nejenže v roce 2008 znamenal technologický průlom, ale také způsobil revoluci v dlouho zavedených odvětvích a umožnil finanční nezávislost mnoha lidem po celém světě. Andreas v knize vysvětluje, proč je Bitcoin finančním a technologickým fenoménem a že potenciál sítě Bitcoin přesahuje koncept “digitální měny”.

Zaměřuje se nejen na technické detaily, ale také na historické, filozofické a sociální důsledky Bitcoinu. Stejně jako internet trvale ovlivnil způsob, jakým lidé na celém světě komunikují mezi sebou, a to způsobem, který bychom si nikdy nedokázali představit, i “The Internet of Money” mění pohled na řešení sociálních, politických a ekonomických problémů pomocí decentralizované technologie. Bestseller Amazonu v oblasti kryptoměn.

2. “The Bitcoin Standard”

Autor: Saifedean AmmousKniha o bitcoinech - The bitcoin standard

Bitcoin Standard je kniha Bitcoinového odborníka a ekonoma Dr. Seifedina Amuse, který vyučuje na Libanonské americké univerzitě v Bejrútu a na Kolumbijské univerzitě v New Yorku. Jedná se o pokročilou knihu o kryptoměnách, která se zaměřuje méně na Bitcoin a více na ekonomiku a měnovou politiku spojenou s kryptoměnami. Autor předkládá své myšlenky velmi srozumitelně a strukturovaně a dokáže vás přesvědčit, že Bitcoin je lepší investicí, než zlato. Vysvětlení k Bitcoinu však nejsou příliš stručná. Z této velmi čtivé knihy, která se opírá o řadu zavedených ekonomických přístupů, se o kryptoměnách dozvíte mnoho zajímavého.

3. “Mastering Bitcoin” – jedna z knih o kryptoměnách, kterou si musíte přečíst.

Autor: Andreas Antonopoulos "Mastering Bitcoin" kniha o bitcoinu a kryptoměnáchDalší položkou na našem seznamu je kniha Andrease Antonopoulose Becoming a Bitcoin Expert. Tato kniha o Bitcoinu vás provede zdánlivě složitým světem Bitcoinu. Poskytuje velmi podrobné znalosti, abyste Bitcoinu porozuměli do nejmenších detailů. Ať už chcete vytvořit svou další aplikaci, investovat do startupu, nebo vás tato technologie prostě jen zajímá, kniha vám poskytne základní informace, které vám pomohou začít. Andreas vás seznámí s technologií, kryptografií, architekturou, nejnovějším vývojem, případy použití a často vše shrne pomocí zapamatovatelných příběhů a analogií. Jeho argumenty jsou podloženy grafikou a úryvky Bitcoinového kódu. Andreasova kniha o Bitcoinu je jedním z nejlepších děl svého druhu a pravděpodobně jím ještě dlouho zůstane.

4. “Digital Gold”

Autor: Nathaniel PopperDigital Gold kniha o bitcoinu a kryptoměnáchKniha o kryptoměnách Digital Gold amerického novináře Nathaniela Poppera popisuje dramatický nárůst popularity Bitcoinu a tváře, které za ním stojí. Od samého počátku se příběh decentralizované sítě tvořil s pomocí mnoha lidí. Můžete narazit na osobnosti spojené s kryptoměnami, jako jsou Charlie Schremm, Eric Voorhees nebo Gavin Andreessen, stejně jako na příběhy o Mt. Gox apod. Popsány jsou také události, které měly na směnný kurz významný vliv. Samozřejmě je vysvětlena i technologie spojená se sítí Bitcoin. Knihu Digital Gold doporučujeme ke koupi všem, kteří se chtějí dozvědět více o historii, vývoji a technologii Bitcoinu.

5. “Criptoassets”

Autoři: Chris Burniske & Jack Tatar "Cryptoassets" kniha o bitcoinu a kryptoměnáchKniha Chrise Burniskeho “Crypto Assets” o kryptoměnách nabízí široký přehled mnoha různých a již zavedených kryptoměn. Chris tuto knihu nazývá “cryptoassets” – technický termín, který je mezi odborníky na kryptoměny stále populárnější. Kniha obsahuje méně teoretických konstrukcí než praktických znalostí. Vysvětluje, jak dlouhodobě úspěšně investovat do kryptoměn, na co si dát pozor a co nakonec rozhoduje o úspěchu investora v kryptoměnách. Jeho fundamentální analýzu lze dokonale aplikovat na vlastní investiční chování. Chrisovu knihu lze jednoznačně doporučit ke koupi čtenářům, kteří hledají odpovědi a přímočarý popis světa investování do kryptoměn.

6. “The Internet of Money” – Část II

Autor: Andreas Antonopoulos The Internet of Money Vol 2 - kniha o bitcoinu a kryptoměnáchDalším dílem Andrease Antonopoulose na našem seznamu nejprodávanějších knih o Bitcoinech je druhý díl knihy “The Internet of Money”. Stejně jako v prvním díle Andreas vypráví krátké příběhy a anekdoty týkající se Bitcoinu, které jsou zapamatovatelné. K dispozici je také bonusová sekce s odpověďmi na nejčastější dotazy diváků z mnoha akcí. Kniha je samozřejmě velmi specifická pro Bitcoin. Andreasův úhel pohledu a styl výkladu jsou jedinečné. Více než kdo jiný analyzuje vlastnosti Bitcoinové sítě ve vztahu k sociálním, politickým a ekonomickým otázkám. Stejně jako první část, i druhá část je jasným doporučením ke koupi.

7. Blockchain Revolution

Autoři: Don Tapscott & Alex Tapscott kniha o bitcoinu a kryptoměnách "Blockchain Revolution"Kanaďan Don Tapscott a jeho syn Alex Tapscott ve své knize o Bitcoinovém blockchainu popisují transformaci společnosti prostřednictvím spolupráce a zapojení všech lidí, včetně těch, kteří dříve neměli přístup ke kapitálu. Hlavním poselstvím knihy je, že na prvním místě musí být lidé a technologie blockchain musí sloužit jim. Práce neodhaluje žádné technologické podrobnosti o technologii blockchain, ale zaměřuje se na to, co by tato technologie mohla znamenat pro lidstvo. Jedná se o spekulativní a idealistickou cestu do budoucnosti, ale od této knihy nečekejte podrobné informace o jednotlivých kryptoměnách nebo základních technologiích.

8. “Blockchain Basics”

Autor: Daniel DrescherBlockchain Basics kniha o bitcoinu a kryptoměnáchJak napovídá název “Základy blockchainu”, Daniel Drescher v této knize o kryptoměnách popisuje základní pojmy blockchainu v 25 krocích. Daniel se zabývá technickými základy a vysvětluje potřebu blockchainu. Kromě toho získáte podrobný přehled o tom, jak technologie funguje, jaká existují omezení a jaké možnosti použití se zdají být rozumné. Autor předává své znalosti bez matematických vzorců, programovacích kódů nebo počítačového žargonu. Danielova kniha je plná srozumitelných odborných znalostí a je vynikajícím čtením pro racionální čtenáře, kteří se chtějí stručně seznámit se světem blockchainu.

9. “Mastering Ethereum”

Autor: Andreas Antonopoulos Masterin Ethereum Bitcoin knihy o bitcoinu“Mastering Ethereum” je čtvrtým dílem Andrease Antonopoulose, které se dostalo do našeho seznamu 10 nejlepších knih o kryptoměnách. Ačkoli je Andreas maximalista Bitcoinu, v této knize se zaměřuje na kryptoměnu Ethereum. S Andreasem se zabýváme technickými detaily kódu Etherea, fungováním chytrých smluv, tím, co jsou decentralizované autonomní organizace (DAO) a jak může Ethereum v budoucnu automatizovat rozhodovací procesy. Pojednává také o zájmu o technologii Ethereum ze strany multimiliardových společností, jako jsou IBM a NASDAQ. Kniha je vhodná pro odbornou veřejnost a doporučuje se pokročilým nadšencům do kryptoměn.

10. “Bitcoin and Cryptocurrency Technologies”

Autoři: Arvind Narayanan, Joseph Bonneau, Edward Felten, Andrew Miller, Steven Goldfederknihy o bitcoinu Bitcoin and Cryptocurrency TechnologiesDesátá utajovaná kniha “Bitcoin a technologie kryptoměn” od Arvinda Narayanana a dalších autorů nabízí čtenáři vynikající a podrobný přehled o kryptoměnách. Na začátku autoři seznamují s kryptoměnami, jejich vznikem a budoucností. Jasné zdůvodnění je vždy doplněno kontextem, jak lze hodnoty chránit a jak je zároveň bezpečně a veřejně přenášet v blockchainu. Doufáme, že se nám podařilo doporučit některé knihy o kryptoměnách nebo Bitcoinu. Zveme vás, abyste klikli na odkazy na Amazon, které jsme přidali ke každé knize. Tímto způsobem nás autory smysluplně podpoříte. Přejeme vám příjemné čtení!

Marek Matoušek

Autor: Marek Matoušek

Marek Matoušek je šéfredaktorem portálu bitzacit.cz, jednoho z předních českých zdrojů informací o bitcoinu a technologii blockchain. Vytvořil nejcennější články na tomto webu. Marek se o bitcoinu a blockchainu poprvé dozvěděl již v roce 2016 a jejich revoluční potenciál ho nadchl a přispěl k jeho profesnímu zájmu o digitální měny a jejich základní technologie. Marek rád čte knihy o technologiích budoucnosti, zejména ty, které zkoumají dopady nových technologií na celou společnost.