Kryptoměnové půjčky a vklady: kdo je spolehlivý poskytovatel?
Přehled nejlepších poskytovatelů kryptoměnových půjček a úrokových sazeb
2023
- Kryptoměna k pronájmu: USDC, USDT, BUSD, TUSD, PAX, DAI, EUR, GBP, BTC, WBTC, ETH, LTC, XRP, XMR, LINK
- Úroky: 4.5 - 11.95%
- Doba výpůjčky: Od 1 měsíce do 3 let
- Sídlo: Estonsko
- Platební metody: SEPA, SWIFT, kryptoměny
- Kryptoměna k pronájmu: BTC, ETH, LTC, XRP, XLM, BCH, BNB, BUSD, EOS, ETC, LINK, TRX, USDT
- Úroky: konkurenční - zkontrolujte aktuální
- Doba výpůjčky: 7 dní až 180 dní
- Sídlo: Malta
- Platební metody: SEPA, SWIFT, kryptoměny, MasterCard, Visa
Jací jsou nejlepší poskytovatelé půjček a hypoték v kryptoměnách?
V současné době existuje několik tříd aktiv, které nabízejí atraktivní výnosy. Patří sem kryptoměny, akcie, nemovitosti a půjčky P2P. Tyto investiční možnosti však představují pouze výběr z dostupných možností. Zejména hybridní produkty, jako jsou půjčky v kryptoměnách, otevírají zajímavé investiční příležitosti. V našem srovnání půjček si ukážeme, kteří poskytovatelé jsou pro půjčky na bitcoiny opravdu dobří a jak dosáhnout úspěchu s půjčkami na kryptoměny.
Zde jsou nejlepší platformy pro půjčky kryptoměn
Po prověření řady stránek pro půjčky a výpůjčky kryptoměn patří mezi naše favority z hlediska bezpečnosti v kombinaci s příznivými úrokovými sazbami tyto stránky CoinLoan i Binance. Binance se také připojuje k seznamu nejlepších kryptoměnových burz.
1. CoinLoan – platforma pro půjčování a vypůjčování kryptoměn

Hodnocení:
9.2
Způsoby platbyKryptoměny, SEPA, SWIFT
Generální radaEstonsko |
---|
Kryptoměny k pronájmuUSDC, USDT, BUSD, TUSD, PAX, DAI, EUR, GBP, BTC, WBTC, ETH, LTC, XRP, XMR, LINK |
Úroky z úvěru4.5% – 11.95% |
Doba výpůjčky1 měsíc – 3 roky |
To víme z naší banky. Peníze necháte na bankovním účtu a dostanete úrok. Čím delší je váš investiční horizont, tím vyšší úrok získáte. V současné době se v naší zemi nacházíme ve fázi velmi nízkých bankovních úrokových sazeb, což ovlivňuje náš denní příjem z úroků z úspor. Bankovní úrokové sazby se v současné době pohybují pod 1% ročně a na některých místech v Evropě dosahují až -0,5 % záporného úroku. V kryptoměnovém sektoru existují také společnosti, kde si můžete uložit své kryptoměny, jako je Bitcoin nebo Ethereum, aby si s nimi banka nebo společnost mohla půjčit. Ten, kdo posílá finanční prostředky instituci, tj. věřiteli, dostává úrok. Úrokové sazby v sektoru kryptoměn jsou mimořádně atraktivní. Díky takové společnosti CoinLoan například v době psaní tohoto článku můžete získat výnos 7,2 procenta za bitcoin a 12,3 procenta za euro nebo stablecoin.
- CoinLoan je evropská P2P platforma pro půjčování kryptoměn
- Vydělávejte až 12,3 % denního úroku na osmnácti podporovaných kryptoměnách, stablecoinech a FIAT měnách
- Půjčuje kryptoměny za fiat, kryptoměny za kryptoměny a fiat za kryptoměny bez kontroly úvěrové historie
- Uživatelé mohou nakupovat, prodávat a vyměňovat aktiva. Podporují fiat převody prostřednictvím SWIFT, SEPA, Visa, MasterCard, bankovní převody a AdvCash.
- Nabízejí snadno použitelnou platformu, která podporuje systémy Android a iOS.
- Na své platformě používají různé bezpečnostní techniky a své bezpečnostní postupy uvádějí zcela transparentně.
CoinLoan umožňuje investorům půjčovat dlužníkům s ověřeným kryptoměnovým majetkem. Doba splatnosti půjčky se pohybuje od 1 měsíce do 3 let bez sankcí za předčasné splacení. Na CoinLoan získáte 7,2 % ročně za BTC i ETH. Kromě toho nabízí až 12,3 % p.a. pro stabilní tokeny. Sazby APY však zahrnují 2% prémii za závazek CLT. CoinLoan proto nabízí nejlepší úrokové sazby těm, kteří vlastní tokeny a jsou ochotni je zastavit za úrok.
CoinLoan nabízí půjčky oproti zástavě kryptoměn, stablecoinů a fiatů. Půjčky jsou schvalovány okamžitě. Nevyžadují se žádné doklady ani prověřování úvěrové historie, protože jako zástava se počítá pouze majetek. Před podáním žádosti o půjčku je povinná kontrola KYC. Váš majetek je bezpečně uložen u správce. Úrokové sazby se pohybují od 4,5 % do 11,95 %. Minimální doba splatnosti půjčky je 1 měsíc a maximální 3 roky.
Minimální výše úvěru se u všech aktiv liší. Můžete si vzít neomezený počet půjček. Veškeré informace o vašem kreditu budou k dispozici v části “Moje kredity”. Můžete svůj úvěr splatit předem a platit pouze úroky za dobu čerpání. Půjčku nemusíte splácet ve stejné kryptoměně, ve které jste ji obdrželi. Nebudou vám účtovány žádné sankce ani blokovány finanční prostředky.
CoinLoan pokusí se o automatické splacení, pokud má finanční prostředky v peněžence. Další podrobnější, informace o půjčkách nabízených touto platformou naleznete v naší podrobné recenze a hodnocení CoanLoan.
2. Binance – úroky z vkladů a půjček
Hodnocení:
9.1
Způsoby platbyKryptoměny, SEPA, VISA, MasterCard
SídloMalta |
---|
Kryptoměny k pronájmuUSDT, BUSD, USDC, 1INCH, AAVE, ADA, ALGO, ATOM, AVAX, BAKE, BAND, BAT, BCH, BTC, CHZ, COMP, CRV, DAI, DAR, DASH, DOGE, DOT, DYDX, ENJ, EOS e al. |
Úroky z úvěruAktuální podmínky na oficiálních stránkách |
Doba výpůjčky7 dní – 180 dní |
Binance je jednou z nejoblíbenějších kryptoměnových burz na trhu. Její úroveň zabezpečení dobrá a úrokové sazby jsou obzvláště konkurenceschopné. Kromě obchodování s kryptoměnami však existují i další služby, jako je například spoření Binance. Binance Savings je druh vkladní knížky, která generuje příjmy za kryptoměny. V době psaní tohoto článku nabízí Binance v rámci “půjčování kryptoměn” více než 70 různých kryptoměn
Díky tomu mohou investoři vlastnit kompatibilní kryptoměny nebo je zakoupit přímo od společnosti Binance a poté je investovat prostřednictvím služby Binance Savings. Binance pak tyto kryptoměny půjčuje a investora odměňuje atraktivní úrokovou sazbou. Úrokové sazby se zase liší mezi různými kryptoměnami a mají “průměrný roční výnos”. Tato hodnota však vždy vychází z úroku za posledních 7 dní a násobí se 365. Skutečný výnos se proto může lišit od dříve odhadnutého výnosu.
Úplnou recenzi Binance najdete zde.
Co jsou půjčky v kryptoměnách?
Půjčování v kryptoměnách je v zásadě podobné půjčování P2P. Klasické platformy P2P spojují dlužníky s věřiteli a fungují bez potřeby bank. Totéž platí pro půjčky v kryptoměnách, P2P, ale s využitím kryptoměn. Věřitel zpřístupňuje své kryptoměny na trhu a účtuje si za to pevnou sazbu. K tomu musí být kryptoměny přítomny v peněžence platformy. Po dobu trvání kryptoměnové půjčky dostává věřitel z převedených tokenů úroky.
Na konci doby splácení je celá investice vrácena věřiteli. Poté obdrží své tokeny zpět spolu s naběhlými úroky. Obzvláště zajímavým aspektem půjčování kryptoměn je to, že se jedná o prakticky dokonalý přístup k vytváření pasivního příjmu. Zisky však do značné míry závisí na použité platformě a vypůjčené kryptoměně. Na rozdíl od klasických půjček na zavedených platformách P2P jsou výnosy o něco nižší.
Průměrná míra návratnosti na kryptoměnových platformách se pohybuje v jednociferných číslech. Existuje však také možnost vyšších výnosů. Například v případě Crypto.com mohou investoři, kteří si přiřadí místní token CRO, očekávat atraktivní výnosy v řádu dvouciferných čísel. V případě půjčování zavedených mincí, jako je Bitcoin a Ethereum, jsou výnosy o něco nižší. Pak chceme vysvětlit, proč může být půjčování stále výhodné.
Jak se liší půjčky v kryptoměnách od běžných P2P půjček?
Největší rozdíl je zřejmý: zatímco běžné půjčky nebo půjčky P2P jsou založeny na fiat měnách, u půjček v kryptoměnách je to trochu jinak. Zde musí investoři vlastnit kryptoměny, aby je mohli půjčovat na trhu. Kromě toho odvětví půjček v kryptoměnách nezahrnuje nesčetné množství typů úvěrů, jako je financování nemovitostí, spotřebitelské úvěry nebo podnikatelské úvěry. Celý postup je naopak velmi standardizovaný, anonymní a rychlý. Ti, kteří již mají zkušenosti jako investoři P2P, si budou muset na nový přístup nejprve zvyknout. V tomto případě se neověřují žádné doklady o projektu půjčky ani o minulosti dlužníka. Místo toho musí dlužníci poskytnout svůj vlastní majetek a složit jej jako zástavu. Pokud již není úvěr v procesu, mohou být tyto takzvané cenné papíry zlikvidovány, aby se snížila nebo dokonce nahradila ztráta investora. Celý proces proto závisí na důvěře spotřebitelů.
Jak funguje půjčování v kryptoměnách?
Jednoduše řečeno, půjčování v kryptoměnách má přesně tři strany:
- Věřitel nebo dlužník
- Dlužník nebo věřitel
- Technická platforma
Věřitel v podstatě zpřístupňuje své kryptoměny prostřednictvím technické platformy a dostává za to odměnu. Jak již bylo zmíněno, přesná definice závisí na typu kryptoměny a platformě. Na konci výpůjční lhůty jsou mince vráceny věřiteli spolu s dohodnutým úrokem. Malá část tohoto výnosu pak putuje do technologické platformy, která tak zpeněžuje svůj obchodní model.
Jak investoři vydělávají na půjčkách v kryptoměnách?
V tomto ohledu by se mohlo zdát, že dlužník nebo věřitel je závislý na změnách ceny kryptoměny v průběhu půjčky. Ve skutečnosti se půjčka neposkytuje v místní měně, ale v kryptoměně. V důsledku toho nezáleží na tom, zda je cena 1 BTC 32 000 USD nebo dokonce 100 000 USD, protože zůstatek dluhu je vždy 1 BTC. Proto musí dlužník vypůjčenou kryptoměnu použít k dosažení výnosu. Někdy není jasné, jak dlužník s kapitálem naloží. V tomto případě musí věřitelé doufat, že dosažený výnos bude kladný a že jejich kapitál bude splacen. Na mnoha platformách například není možné používat aktiva. Platformy proto chtějí zabránit tomu, aby se tvorba výnosů stala spekulativní. Místo toho lze kapitál použít jako zajištění. V důsledku toho mají dlužníci tři možnosti, jak dosáhnout výnosů:
- Kupní možnosti
- Prodejní možnosti
- Obchodování s kryptoměnami na marži
Obecně platí, že investoři mohou na transparentních platformách sledovat, jak jsou prostředky využívány. Stručně řečeno, data jsou zaheslována a sdílena s komunitou. To také umožňuje investorům sledovat, zda jsou dosahovány výnosy. Pokud tomu tak není, riziko se samozřejmě postupně zvyšuje.
Jaká jsou rizika spojená s půjčováním v kryptoměnách?
Na rozdíl od klasických P2P půjček nepředstavuje ztráta úvěruschopnosti významný problém. Na některých platformách investoři spíše riskují, že své mince a tokeny svěří do rukou cizí osoby. Jak se říká: “Pokud nemáte své klíče, nejsou to vaše tokeny”, investoři nesou určité riziko. Pokud neexistují žádné záruky, jako je tomu v případě vlastnictví kryptoměn, riziko se zvyšuje. Ukládání našich mincí na centralizované platformě pro půjčování kryptoměn s sebou proto nese rizika, protože nad mincemi již nemáme plnou kontrolu.
Srovnáme-li to s riziky spojenými s klasickými úvěrovými platformami, není v tom velký rozdíl, protože i v tomto případě jsou investované peníze “v bezpečí” pouze tehdy, pokud se vrátí zpět na účet. Kolem větších platforem se však již vytvořily velké komunity. To znamená, že pokud se něco pokazí, na stránkách, jako je Twitter a Telegram, se rychle objeví zpětná reakce. Této transparentnosti jsou si vědomi i poskytovatelé, a proto se chyby zatím vyskytují jen zřídka.
Které platformy pro půjčování kryptoměn jsou opravdu dobré?
Tím se dostáváme k našemu výběru platforem pro půjčování kryptoměn. Následující platformy nabízejí dobré výnosy, rozsáhlou síť a snadné použití.
Závěr
Půjčování kryptoměn je velmi atraktivní způsob, jak generovat další zisky z investic do kryptoměn. Investoři by se však vždy měli spoléhat na transparentní a dobře fungující platformy, aby získali kvalitní tok informací o aktuálním dění. Naše představené platformy přesvědčují vynikající nabídkou produktů, atraktivními výnosy z úvěrů a povědomím o značce. Pokud nemáte s půjčkami v kryptoměnách žádné zkušenosti, měli byste začít s malou investicí.
V současné době lze nejlepší nabídky získat od CoinLoan protože úrokové sazby jsou mimořádně atraktivní jak pro vklady, tak pro úvěry. Platforma je certifikována EU a sídlí v Estonsku, které je známým finančním centrem EU.
CoinLoan | ||||
---|---|---|---|---|
Logo | ||||
Přehled | ||||
Založeno v roce | 2017 | |||
Sídlo | Estonia | |||
Způsoby vkladu | SEPA, SWIFT, kryptoměny | |||
Půjčky | ||||
Kryptoměny k pronájmu | USDC, USDT, BUSD, TUSD, PAX, DAI, EUR, GBP, BTC, WBTC, ETH, LTC, XRP, XMR, LINK | |||
Úroky | 4.5 – 11.95% | |||
Doba výpůjčky | Od 1 měsíce do 3 let | |||
Složené úročení | ||||
Minimální doba | Ne | |||
Počet uživatelů | Neznámý | |||
Další přísady | Finanční prostředky ve výši 108,7 milionu USD | |||
Binance | ||||
---|---|---|---|---|
Logo | ||||
Přehled | ||||
Založeno v roce | 2017 | |||
Sídlo | Malta, Hongkong | |||
Způsoby vkladu | ![]() ![]() | |||
Půjčky | ||||
Kryptoměny k pronájmu | BTC, ETH, LTC, XRP, XLM, BCH, BNB, BUSD, EOS, ETC, LINK, TRX, USDT | |||
Úroky | 0,22 – 15% | |||
Doba výpůjčky | Každý den, 15 dní, 30 dní | |||
Složené úročení | ||||
Minimální doba | až 30 dni | |||
Počet uživatelů | 30.000.000+ | |||
Další přísady | “Savings” | |||

Autor: Marek Matoušek
Marek Matoušek je šéfredaktorem portálu bitzacit.cz, jednoho z předních českých zdrojů informací o bitcoinu a technologii blockchain. Vytvořil nejcennější články na tomto webu. Marek se o bitcoinu a blockchainu poprvé dozvěděl již v roce 2016 a jejich revoluční potenciál ho nadchl a přispěl k jeho profesnímu zájmu o digitální měny a jejich základní technologie. Marek rád čte knihy o technologiích budoucnosti, zejména ty, které zkoumají dopady nových technologií na celou společnost.