Kryptoměny předpovědi: Odhad hodnoty kryptoměn v letech 2023-2026

Které kryptoměny a prognózy vynikají pro rok 2022 a následující roky? Bitcoin je na konci roku 2020 vedoucí měnou na celkovém trhu kryptoměn. Ethereum pracuje na novém vývoji, který je velmi slibný. Většina ambiciózních kryptoměnových společností je stále mladá a v počátečních fázích vývoje. Mnozí z nich však již mají bohaté zkušenosti a velké plány do budoucna. Někteří již řeší stávající problémy s Bitcoinem a Ethereem. Jak se bude trh vyvíjet a jak to ovlivní cenu? Pokud investujete do kryptoměn, pravděpodobně si kladete stejnou otázku.

Do které kryptoměny dnes investovat?

Mnoho čtenářů se nás ptá, které kryptoměny koupit.

Na tuto otázku nelze odpovědět jednoduše. Existují však i kryptoměny, které slibují dobré výnosy. To pravděpodobně platí i pro významnou digitální měnu Bitcoin.

Zajímavou kryptoměnou, která těží zejména z rostoucího významu DeFi, je také Ethereum. Mimořádně slibné jsou také Chainlink a jejich token LINK, který již nyní patří k největším vítězům v roce 2020. Současná situace by se měla dále zlepšit s importem externích dat do blockchainů, jako je Ethereum.

Atraktivní investicí v sektoru kryptoměn jsou však i další zajímavé projekty, jako je IOTA, Tezos a EOS.

Kryptoměny předpovědi – Bitcoin (BTC) 

Dlouhodobé prognózy pro Bitcoin, jakožto přední a nejuznávanější kryptoměnu na trhu, jsou velmi diskutované. Názory a předpovědi finančních odborníků se značně liší.

 • Podle Billa Gatese dosáhne Bitcoin dříve či později 0 dolarů.
 • Podle JP Morgan se cena Bitcoinu zvýší na 146 000 dolarů.
 • Bratři Winklevossové věří, že Bitcoin dosáhne hranice 500 000 dolarů dříve, než si lidé myslí.
 • Profesor Harvardovy univerzity Kenneth Rogoff věří, že v roce 2028 bude mít bitcoin hodnotu 100 dolarů.
 • John McAfee, tvůrce populárního bezpečnostního softwaru, předpovídá, že 1 BTC bude mít na začátku hodnotu 1 milion dolarů a za rok nebo dva 2,6 milionu dolarů.

Zde je naše nejpodrobnější analýza prognóz Bitcoinu pro roky 2023 – 2025. Pokud chcete investovat do měny budoucnosti, jste na správném místě: zde je náš průvodce krok za krokem nákupu Bitcoinu.

Předpovědi pro Ethereum (ETH) 

Ethereum je druhou největší kryptoměnou z hlediska tržní kapitalizace, ale zároveň by potenciál Etherea mohl být opravdu velký. Někteří říkají, že je to internet 3.0, internet hodnot a nezávislosti, internet zítřka. Vzhledem k možnosti vytvářet na platformě vlastní dApps a DAO se to už nezdá být jen abstraktním snem. Pokud jde o dlouhodobé předpovědi týkající se kryptoměn, Ethereum je všeobecně považováno za projekt, který uspěje.

 • Walletinvestor se však domnívá, že ETH není dobrou dlouhodobou investicí. Podle nich bude mít ether hodnotu jen asi 22 dolarů. To odpovídá poklesu ceny přibližně o 920 %. Tento trend bude pokračovat dalších pět let, tedy do roku 2024. 1 ETH bude mít hodnotu přibližně 4 USD.
 • Coinswitch se více spoléhá na vývoj trhu a ekonomické faktory. Jejich ocenění je mnohem lepší. Předpovídá, že rok 2021 bude pro Ethereum důležitý. Podle předpovědí společnosti Ethereum by cena Etheru mohla do roku 2025 dosáhnout 3844 dolarů.

 

Předpovědi pro Tezos (XTZ)

Tezos byl spuštěn úspěšnou ICO, která přispěla k rychlému obratu jeho ceny. Projekt však stagnoval a na nějakou dobu dokonce upadal. Nastala chvíle slávy Tezosu? Vyplatí se investovat do Tezosu? Podívejte se na předpovědi odborníků:

 • Walletinvestor předpovídá prudký pokles ceny Tezosu. Podle nich se kryptoměna nachází v klesajícím cyklu a pravděpodobně bude v tomto trendu pokračovat. Domnívají se, že v roce 2024 ztratí Tezos ještě více na hodnotě. Při průměrné ceně přibližně 0,058 USD by to představovalo pokles přibližně 50násobku současné ceny.
 • BeinCrypto předpokládá možnou hodnotu 1,30 USD na konci roku 2020. Pokud bude upgrade Marigold úspěšný, mohl by Tezos do konce roku 2021 vzrůst na 12 dolarů . Předpověď společnosti Tezos pro rok 2024 je 24 dolarů za minci.
 • Společnost Cryptoground se ve svých předpovědích pro kryptoměny domnívá, že cena Tezosu do roka vzroste. V příštích pěti letech bude měna nadále posilovat. Podle prognózy bude možné dosáhnout 7,99 USD do roku 2024. To odpovídá nárůstu o 621,5 % ve srovnání se současnou cenou. Podrobnější analýzu a další prognózy jsme spolu se základními údaji o Tezosu shromáždili v publikaci – Prognózy o Tezosu (2022-2024). Pokud jste se naopak již rozhodli do této kryptoměny investovat, informace o ní najdete v našem průvodci – Kde koupit Tezos?

Předpovědi pro Ripple (XRP)

 • Odborníci ze společnosti Coinswitch odhadují, že Ripple v roce 2020 vzroste o 1,40 až 1 ,50 USD. Do roku 2023 by cena 1 XRP mohla dosáhnout 4,52 dolarů. Předpovědi vycházejí z analýzy algoritmů a možných tržních scénářů.
 • Společnost Smarteum dospěla k závěru, že Ripple má stále velký potenciál. Ne však v takovém rozsahu jako v roce 2017. Věří, že do konce roku 2023. Ripple dosáhne hodnoty mezi 3 a 5 USD. Poskytli jsme podrobné předpovědi týkající se Ripplu a základů této kryptoměny. Pokud však ještě do Ripplu neinvestujete, mohl by se vám hodit náš průvodce krok za krokem – Jak koupit Ripple.

Předpovědi pro Litecoin (LTC)

 • Cryptoground s pomocí svého algoritmu hlubokého učení předpovídá, že Litecoin dosáhne ceny za minci ve výši 398,72 USD. Odborníci rovněž uvádějí prognózu pro rok 2025, kdy podle nich bude 1 LTC stát 437,92 USD.
 • Na CryptoInfobase je trend podobný. Očekává se však, že dlouhodobý růstový potenciál bude mnohem vyšší. Očekává se, že v letech 2021 a 2025 dojde ke dvěma velkým cenovým skokům, přičemž hodnota LTC v tomto roce vzroste na 320 USD. Prognóza Litecoinu pro rok 2025 počítá s cenou 950 USD.

Podrobnější přehled předpovědí pro kryptoměny najdete v našem specializovaném článku – Předpověď pro Litecoin. Pokud chcete investovat do Litecoinu, zde je přehled nejlepších kryptoměnových burz.

Předpověď kryptoměn – shrnutí

Zda budete používat silnou a osvědčenou kryptoměnu Bitcoin, nebo se poohlédnete po alternativách v jiných kryptoměnách, záleží pouze na vašich preferencích. Všechny kryptoměny na vrcholu žebříčků kapitalizace mají obrovský potenciál změnit fungování financí.

Karel Jurečka

Autor: Karel Jurečka

Karel se o blockchainu a bitcoinu poprvé dozvěděl v roce 2018 a okamžitě ho zaujaly. Miluje vše, co souvisí s technologickými inovacemi a digitalizací financí. Karel je nadšený z toho, jak blockchain změní svět, a nemůže se dočkat, až bude jeho součástí!

Leave a Comment