Obchodování s pákovým efektem: Srovnání nejlepších burz

Obchodování s bitcoiny si v poslední době získalo velkou popularitu. Vzhledem k vysoké volatilitě, která je částečně zodpovědná za dvoucifernou míru ztrát a zisků, díky tomu však mohou denní a swingoví obchodníci dosahovat opravdu působivých zisků. Někteří lidé obchodují s bitcoiny na spotovém trhu, tj. pouze nakupují/prodávají aktiva, ale co je to obchodování s pákovým efektem a kde se praktikuje?

Binance

Binance

 • Páka: 20:1
 • Výdaje: 0.1%
 • Způsoby vkladu: Kryptoměny, Visa, MasterCard
 • 30+ milionů uživatelů
 • Perpetual, Futures, Options
Bybit

Bybit

 • Páka: 100:1
 • Výdaje: 0.075%
 • Způsoby vkladu: Kryptoměny, Visa, MasterCard
 • 3+ milionů uživatelů
 • USDT Perpetual, Reverse Perpetual
Deribit

Deribit

 • Páka: 100:1
 • Výdaje: 0.025-0.075%
 • Způsoby vkladu: Bitcoin
 • Počet uživatelů není znám
 • Perpetual, Futures, Options

Co je to obchodování s pákovým efektem?

Pomocí CFD bitcoinu se obchoduje s využitím pákového efektu. Pákový efekt může mnohonásobně zvýšit zisky. V tomto článku vám ukážeme, co je to vlastně obchodování s marží a pákovým efektem, jak funguje a co je třeba vědět při obchodování s bitcoiny tímto způsobem. Představíme vám také některé obchodní platformy, které využívají pákový efekt pro bitcoin.

Všimněte si, že platformy pro obchodování s bitcoinovou marží přijímají jako metody vkladu pouze kryptoměny. Pokud chcete provádět vklady ve fiat měnách, jako jsou eura nebo americké dolary, podívejte se na přehled regulovaných makléřů kryptoměn.

Jak funguje obchodování s marží?

Maržové obchodování s kryptoměnami Při obchodování s pákovým efektem neobchodujete se skutečnými bitcoiny, ale s bitcoinovými kontrakty. Může jít o různé formy derivátů, ale nejčastěji se jedná o rozdílové smlouvy (CFD). Tyto kontrakty bitcoinu se používají při obchodování s marží (vsazenou částkou). To znamená, že jako obchodník s bitcoiny přijímáte peníze od ostatních účastníků trhu, abyste mohli s těmito kontrakty obchodovat. Tímto způsobem obchodujete s větší částí svého kapitálu, což se nazývá finanční páka, a můžete tak dosáhnout větších zisků, ale také větších ztrát. Tato páka může mít násobek 100x.

Pokud obchodujete s 2 000 USD s 10násobnou pákou, obchodujete efektivně s 20 000 USD. Všechny zisky a ztráty se pak vynásobí deseti. Pokud cena vzroste o 10 %, odpovídá to zisku 100 % a naopak, pokud cena klesne o 10 %, odpovídá to ztrátě 100 %. Vaše pozice bude zlikvidována, což znamená, že přijdete o svůj investovaný kapitál, pokud jste nenastavili příkaz stop loss.

Jak funguje maržové financování?

Jak jste již pochopili, marže je kapitál, který si můžete půjčit od jiných účastníků trhu. Investoři se proto účastní transakcí bez ohledu na to, zda jsou úspěšné, či nikoli. I když se obvykle jedná o bezpečný obchod, musíte se samozřejmě ujistit, že spolupracujete s renomovanou kryptoměnovou burzou a předem řešit mechanismy financování.

Jaká je nejlepší obchodní platforma pro kryptoměny?

Pákové obchodování s Binance

Binance

Logo
Binance logo
Založeno v roce
2017
Sídlo
Malta
Způsoby vkladu
Krypto VISA MasterCard
Licence
Počet uživatelů
30.000.000+
Kryptoměny
600+
Nástroje
Perpetuity, futures
obchodní provize
0,04 – 0,07%
Pákový efekt
c 20:1
Celkový počet bodů
9.1

Pákové obchodování s Bybit

ByBit

Logo
ByBit logo
Založeno v roce
2018
Sídlo
Singapur
Způsoby vkladu
cripto VISA MasterCard
Licence
Počet uživatelů
3.000.000+
Kryptoměny
200+
Nástroje
USDT Perpetual, Reverse Perpetual
Obchodní poplatky
0,075%
Pákový efekt
až 100:1
Celkový počet bodů
8.6

ByBit je relativně nová burza, která umožňuje maržové obchodování s Bitcoiny, Ethereem, Ripplem a EOS. Na Bybitu můžete obchodovat s kontrakty pro uvedené kryptoměny s pákovým efektem až 100x (pro BTC) a x50 (ETH, XRP, EOS). Kryptoměnová burza sídlí v Singapuru pod názvem Bybit Fintech Limited. V týmu společnosti pracuje řada odborníků z různých oborů. Patří k nim tým pro řízení rizik složený z absolventů Morgan Stanley. Společnost Bybit klade velký důraz na bezpečnost spotřebitelů. K tomuto účelu se používá například hierarchicko-deterministický systém kryptopeněženek. Tam jsou uloženy všechny prostředky uživatelů a výběry se provádějí třikrát denně. Stránky jsou navíc plně šifrovány protokolem SSL. Všechna zaslaná hesla a adresní údaje jsou chráněny.

Další kryptoměny

Žádné KYC (Know-Your-Customer)

  • EUR na Bitcoin
  • TP/SL se zadáváním příkazů

Trailing-Stops

Mobilní aplikace pro Android a iOS Živá podpora 24/7 od týmu Bybit Další podrobnosti o výměně a -> Bybit recenze.

Pákové obchodování s Deribitem

Deribit

Logo
Deribit logo
Založeno v roce
2015
Sídlo
Holandia
Způsoby vkladu
Krypto
Licence
Panama
Počet uživatelů
neznámý
neznámý
BTCETH
Nástroje
Perpetuity, futures, opce
Perpetuity, futures, opce
0,025 – 0,075%
Pákový efekt
udělat 100:1
Celkový počet bodů
8.2

Deribit je kryptoměnová burza, která nabízí bezpečné transakce s bitcoiny a byla spuštěna v létě 2016. Jejími zakladateli jsou John Jansen, Marius Jansen, Sebastian Smicinski a Andrew Janowski, kteří spolu s týmem Deribit sídlí v Amsterdamu. Obchodovat zde lze také s komoditami, futures a CFD. Tato platforma je určena spíše profesionálním obchodníkům, kteří jsou zvyklí na standardy tradičních derivátových trhů. Deribit je schopen zpracovat velké množství objednávek s relativně nízkou latencí.

Výhody

Testovací platforma pro nové obchodníky

Snížené poplatky

Rychlý obrat

Nevýhody

Bitcoin jako jediný způsob vkladu

Problémy s přetížením

Omezení v některých zemích

Pákové obchodování s FTX

FTX

Logo
FTX
Založeno v roce
2019
Sídlo
Bahamy
Způsoby vkladu
cripto VISA MasterCard
Licence
Počet uživatelů
2.000.000+
Kryptoměny
300+
Nástroje
Perpetuity, futures, opce
Obchodní poplatky
0,012 – 0,1%
Pákový efekt
c 20:1
Celkový počet bodů
8.4

Společnost FTX byla založena na začátku roku 2019 a nabízí profesionální kryptoměnové deriváty, včetně čtvrtletních a trvalých kontraktů na různá kryptoměnová aktiva. Jedním z investorů FTX je největší světová burza kryptoměn. Binance.

Výhody

Obchodování s futures a deriváty

Investor Binance

Speciální produkty, jako je finanční páka pro obchodování s altcoiny

Nevýhody

Obtížné použití pro začátečníky (příliš mnoho různých obchodních možností).

Jaké jsou poplatky za obchodování s pákovým efektem?

Struktura poplatků za obchodování s marží je u většiny obchodů s kryptoměnami stejná. Provize se mohou mírně lišit, stejně jako velikost a období financování. Obecně se rozlišují dvě provize: “zaváděcí” a “přijímací”. “Zavádějící” je ten, kdo zadává objednávku do databáze objednávek. Jakmile se tento příkaz shoduje s jiným příkazem, bude odpovídajícím způsobem proveden. Obchodník, který přijme příkaz “tvůrce”, je “přijímající”. Při vytváření limitního příkazu může být uživatel buď příkazcem, nebo příjemcem. V závislosti na tom, zda v databázi příkazů již existuje odpovídající příkaz, který odpovídá příkazu uživatele a může být proveden. Poplatek za poskytnutí úvěru činí obvykle ~0,25 % a poplatek za přijetí úvěru ~0,75 %.

6 tipů pro obchodování s pákovým efektem na Bitcoinu

Je třeba zmínit, že obchodování s pákovým efektem je spojeno s velkým rizikem. Volatilita kryptoměn, jako je bitcoin, je už při běžném obchodování velmi vysoká; pákový efekt riziko úměrně zvyšuje. Vždy by měl být opatrný a používat funkci stop loss. Zde je několik tipů, kterým byste měli věnovat pozornost:

1. Neobchodujte s penězi, které si nemůžete dovolit ztratit

Je to pravidlo každého dobrého obchodníka. Nikdy neobchodujte s větším kapitálem, než jste ochotni ztratit. Zní to jednoduše, ale pro mnoho lidí to tak jednoduché není. Zejména začínající obchodníci jsou v pokušení uzavírat riskantní obchody s velmi vysokou finanční pákou.

2. Sledujte zprávy

Důležité zprávy týkající se například bitcoinu nebo ethereum mohou vážně ovlivnit cenu oběma směry. Vždy si hlídejte maržové obchody.

3. Věnujte pozornost ceně a jejím výkyvům

Nikdo se nechce nechat vtáhnout do extrémních výkyvů ceny. V důsledku toho můžete přijít o veškerý kapitál investovaný do pozice. Proto každý seriózní obchodník s bitcoiny používá stop lossy.

4. Dlouhodobé budování pozic

Obchody s vysokou pákou prováděné každou minutu jsou lákavé, ale z dlouhodobého hlediska jsou pouze pro profesionály. Jako začínající obchodník byste měli obchodovat delší dobu a pomalu budovat dlouhou nebo krátkou pozici. Tímto způsobem máte také větší šanci reagovat na krátkodobé výkyvy cen. Svou pozici budujte postupně, ne zbrkle. To snižuje míru rizika a umožňuje lépe reagovat na krátkodobé výkyvy, než kdybyste začali s jednou velkou objednávkou.

5. Věnujte pozornost úrovním podpory a odporu

Úrovně podpory a odporu jsou velmi důležité a měly by být vždy brány v úvahu při plánování vstupu do pozice nebo výstupu z ní.

6. Zisky

Je vhodné pravidelně realizovat zisky z úspěšných obchodů, než se spoléhat na štěstí, že se cena bude i nadále pohybovat požadovaným směrem. Historie ukázala, že vítr se může velmi rychle otočit, zejména na trhu s bitcoiny.

Závěr

Obchodování s marží s bitcoiny se doporučuje pouze v případě, že již máte zkušenosti jako denní obchodník. To nemusí nutně platit pro obor kryptoměn, i když jste již obchodovali s akciemi, rychle si to procvičíte a poznáte rizika. Začátečníci by měli k této činnosti přistupovat opatrně a předtím, než začnou obchodovat s vážným kapitálem, by měli být dobře proškoleni. [ Na 4 nejlepší platformy pro maržové obchodování

Marek Matoušek

Autor: Marek Matoušek

Marek Matoušek je šéfredaktorem portálu bitzacit.cz, jednoho z předních českých zdrojů informací o bitcoinu a technologii blockchain. Vytvořil nejcennější články na tomto webu. Marek se o bitcoinu a blockchainu poprvé dozvěděl již v roce 2016 a jejich revoluční potenciál ho nadchl a přispěl k jeho profesnímu zájmu o digitální měny a jejich základní technologie. Marek rád čte knihy o technologiích budoucnosti, zejména ty, které zkoumají dopady nových technologií na celou společnost.