Kurz Polygon: Graf v reálném čase a vše o MATIC

Polygon
$1,09
1,12%

Co je to Polygon (MATIC)? V tomto podrobném článku se podíváme na kryptoměnu Polygon a její vlastnosti. Kurz Polygonu: zde můžete sledovat aktuální hodnotu Polygonu (MATIC) v reálném čase.

Polygon je řešení sekundárního měřítka pro blockchain Ethereum. Tento typ řešení funguje tak, že se spoléhá na existující blockchainovou síť, nikoli na vlastní blockchain. V tomto případě Polygon spoléhá na platformu Ethereum, která se s rostoucí popularitou stala pomalou a drahou.

Aktuální kurz Polygon je nyní $1,09 a objem obchodů za posledních 24 hodin je $396.685.747.

Kurz Polygon v USD aktualizujeme v reálném čase. Cena MATIC se za posledních 24 hodin změnila o 1.12%.

Aktuální pozice tržní kapitalizace kryptoměny je #10 a tržní kapitalizace v reálném čase je $9.938.352.831.

Chcete-li zjistit, kde koupit kryptoměnu MATIC za aktuální kurz, nejlepší platformy pro obchodování s kryptoměnami pro Polygon (MATIC) jsou eToro a Binance. Další burzy najdete na naší stránce kryptoměnových burz.

Co je to Polygon (MATIC)?

logo poligonale sullo schermo di uno smartphone Polygon, dříve známý jako Matic Network, je řešení pro škálování, jehož cílem je poskytnout několik nástrojů pro zvýšení rychlosti a snížení nákladů a složitosti transakcí v blockchainových sítích. Srdcem vize společnosti Polygon je platforma Ethereum, která hostí řadu decentralizovaných aplikací, v nichž lze vstupovat do virtuálních světů, hrát hry, nakupovat umělecká díla a účastnit se řady finančních služeb.

V důsledku tak velké aktivity na blockchainu se však Ethereum stalo téměř nepoužitelným, protože se zvýšily náklady na přenos a provoz byl zpomalen. Stručně řečeno, Polygon tvrdí, že je sítí druhé úrovně, což znamená, že funguje jako další vrstva Ethereum, aniž by měnila původní vrstvu blockchainu. Stejně jako jeho geometrický jmenovec má i Polygon mnoho stran, tvarů a použití a slibuje jednodušší rámec pro vytváření propojených sítí. Polygon chce pomoci Etherea růst do velikostně, bezpečnostně, výkonově, použitelností a chce tlačit vývojáře k tomu, aby stále rychleji uváděli na trh zajímavé produkty.

Síť Polygon

Síť Polygon je konzistentní, pokud jde o interoperabilitu se všemi stávajícími a také budoucími infrastrukturami Etherea, a zároveň nabízí rámec pro interoperabilitu s dalšími řešeními layer-2, sidechain a suverénními blockchainy. Proto se síť Polygon počítá také jako agregátor layer-2, s cílem vytvořit víceřetězcový ekosystém blockchainových systémů kompatibilních s Ethereem, který nabízí vynikající interoperabilitu.

Řešení layer-2 je struktura vytvořená na podporu layer-1, jejímž cílem je ulevit Ethereu a vyřešit jeho problémy. Polygon je agregátor založený na platformě Plasma, který představuje řešení layer-2 pro Ethereum a poskytuje rámec pro vytváření decentralizovaných aplikací mimo řetězec (dApps) s vyšší bezpečností, škálovatelností a rychlostí.

Framework Plasma je jednou z hnacích sil masového rozšíření technologie blockchain. Společnost Polygon má vlastní implementaci systému Plasma, kterou nazývá Polygon Plasma Chains. Plasma Chains společnosti Polygon kromě toho, že poskytují rámec pro dApps, umožňují také přesun transakcí z hlavního blockchainu do sekundárních řetězců, což umožňuje levnější a rychlejší transakce.

Co je to MATIC?

V roce 2021 bychom se mohli dočkat využití blockchainového projektu Polygon ve spojení se sítí Matic. Matic Network byl totiž původní název služby Polygon, než byl projekt v únoru 2021 přejmenován. Síť Matic byla původně spuštěna v roce 2019. Hlavním zdrojem zmatku je, že se Polygon rozhodl ponechat název MATIC pro svou nativní kryptoměnu i po rebrandingu.

To znamená, že obě slova lze používat zaměnitelně. Polygon je pro MATIC tím, čím je Ethereum pro ETH. Existuje 10 miliard tokenů MATIC a v prosinci 2021 jich bylo v oběhu 7,16 miliardy. Zbytek mají stakeři – uživatelé, kteří vloží své kryptoměnové tokeny MATIC do chytrého stakovacího kontraktu a stanou se validátory. MATIC se z 0,018 USD a tržní kapitalizace 81 milionů USD na začátku roku 2021 dostal na tržní kapitalizaci 20 miliard USD a rekordní cenu 2,92 USD 27. prosince. K tomu se přidala zpráva, že přední decentralizovaná platforma pro výměnu měn Uniswap se chystá nasadit na Polygonu.

Co stojí za projektem Polygon?

Polygon je nová digitální měna, která využívá jedinečný algoritmus zvaný NFT coinage. Tento algoritmus umožňuje uživatelům získávat odměny za účast v síti. Budeme také mluvit o týmu, který stojí za společností Polygon, a o jeho poslání vybudovat lepší blockchainový ekosystém. Nakonec se budeme zabývat budoucností Polygonu a jeho potenciálním dopadem na odvětví kryptoměn.

Polygon byl vytvořen týmem zkušených blockchainových vývojářů. Tým tvoří tři spoluzakladatelé: Sandeep Nailwal, Amit Gupta a Matik Berra. Společně mají více než 20 let zkušeností v blockchainovém odvětví. Polygon je jejich nejnovější projekt, jehož cílem je vytvořit lepší blockchainový ekosystém. Polygon je škálovatelná decentralizovaná platforma, která uživatelům umožňuje vytvářet tokeny NFT. Platforma také umožňuje vývojářům vytvářet v jejím rámci dApps. Polygon používá inovativní konsensuální algoritmus Proof-of-Stake, který uživatelům umožňuje získávat odměny za účast v síti.

Společnost Polygon již zaznamenala určitý úspěch. V únoru 2021 byla úspěšně spuštěna síť MainNet s více než 20 000 uživateli. Platformu přijaly i některé z největších světových společností, včetně Binance. Polygon v současné době patří mezi 10 nejlepších kryptoměn z hlediska tržní kapitalizace.

NFT boom na Polygon Matic

Jednou z nejoblíbenějších funkcí služby Polygon je podpora tokenů NFT. NFT jsou digitální aktiva, se kterými lze obchodovat v síti Polygon. V březnu 2021 společnost Polygon spustila tržiště NFT s názvem PolyNFT. Tržiště umožňuje uživatelům nakupovat, prodávat a obchodovat s NFT. Polygon také spolupracuje s některými z největších světových společností na spuštění jejich vlastních tržišť NFT. Patří mezi ně Binance, Coinbase a Huobi. Polygon je jednou z nejoblíbenějších obchodních platforem NFT.

Vize Polygonu pro budoucnost představená na webu Polygon

Polygon si představuje skutečně decentralizovaný svět bez digitálních hranic, kde si lidé mohou volně vyměňovat hodnoty v celosvětovém měřítku, bez prostředníků a systémů dohledu. Pro blockchainový průmysl to znamená globální ekosystém bez technologických a značkových rozdílů, kde si všechny blockchainové sítě mohou bezproblémově vyměňovat informace.

Polygon má před sebou zářivou budoucnost. Tým platformu neustále vyvíjí a rozšiřuje. Obliba a používání Polygonu v budoucnu poroste. Platforma má potenciál stát se předním světovým blockchainovým ekosystémem. Společnost Polygon by také mohla mít významný vliv na rozvoj odvětví NFT a má díky své špičkové technologii a silnému týmu dobré předpoklady uspět v odvětví kryptoměn.

Řešení představená společností Polygon řeší některé z nejpalčivějších problémů Etherea, jako jsou vysoké gas poplatky, nízká propustnost transakcí a v důsledku toho špatná uživatelská zkušenost. Cílem škálovacích mechanismů Polygonu je tyto problémy vyřešit a přeměnit Ethereum na rychlejší a levnější multi-chain ekosystém. Pracuje se také na zvýšení počtu aplikací, které mohou být zastoupeny technologií blockchain. Polygon má potenciál způsobit revoluci v používání technologie blockchain. Děkujeme, že jste si našli čas na přečtení tohoto článku. Doufáme, že byl pro vás informativní a užitečný.

Marek Matoušek

Autor: Marek Matoušek

Marek Matoušek je šéfredaktorem portálu bitzacit.cz, jednoho z předních českých zdrojů informací o bitcoinu a technologii blockchain. Vytvořil nejcennější články na tomto webu. Marek se o bitcoinu a blockchainu poprvé dozvěděl již v roce 2016 a jejich revoluční potenciál ho nadchl a přispěl k jeho profesnímu zájmu o digitální měny a jejich základní technologie. Marek rád čte knihy o technologiích budoucnosti, zejména ty, které zkoumají dopady nových technologií na celou společnost.