Kurz Ripple: Graf a cena v USD v reálném čase a vše o XRP

XRP
1.98
5.96%

Dnešní aktuální kurz Ripple je $0,453699 a objem obchodů za 24 hodin je $2.310.055.272.

Aktualizujeme směnný kurz Ripple na EUR v reálném čase. Hodnota Ripplu se za posledních 24 hodin změnila o 5.96%. Aktuální pozice na trhu kryptoměn je #6 a aktuální tržní hodnota je $22.986.625.466.

Pokud chcete zjistit, jak koupit Ripple za aktuální kurz, nejlepší platformy pro obchodování s kryptoměnami Ripple jsou v současné době eToro, Binance a Libertex. Další najdete na naší stránce věnované kryptoburzám.

Historie Ripple

Společnost Ripple založili v roce 2012 Jed McCaleb, Arthur Brito a David Schwartz. Původním předpokladem Ripplu bylo vytvořit síť, která by umožňovala okamžité platby mezi bankami. Od té doby se Ripple stal více než jen platební sítí pro banky. Společnost nyní vyvinula řadu produktů pro různá odvětví finančního průmyslu, včetně plateb, likvidity a financování obchodu. XRP je nativní kryptoměna sítě Ripple a byla vytvořena jako překlenovací měna mezi různými fiat měnami. XRP lze použít k rychlým a levným mezinárodním platbám.

Ripple: co to je a jak funguje?

Společnost Ripple byla vytvořena s cílem vyřešit problém pomalých přeshraničních plateb. Tradiční bankovní systémy se při zpracování mezinárodních plateb spoléhají na síť zprostředkovatelů třetích stran, jako jsou korespondenční banky. Zprostředkovatelé prodlužují proces o čas a náklady a mohou způsobit zpoždění v řádu dnů nebo dokonce týdnů.

Ripple usiluje o zefektivnění procesu tím, že spojuje plátce a příjemce přímo, bez potřeby třetí strany. K tomu Ripple používá systém sdílené účetní knihy. To znamená, že všechny transakce v síti jsou ověřovány a zaznamenávány do veřejné účetní knihy. To umožňuje ověřit platby téměř okamžitě, bez nutnosti zapojení třetí strany.

Co je to token XRP společnosti Ripple?

XRP je nativní kryptoměna sítě Ripple. XRP lze používat k odesílání a přijímání plateb v síti Ripple. Na rozdíl od jiných kryptoměn nelze XRP těžit. Vytvořila ji společnost Ripple Labs, která stojí za sítí Ripple. Ripple Labs v současnosti vlastní přibližně 60 % celkové nabídky XRP. XRP byla navržena jako “překlenovací měna” v síti Ripple.

To znamená, že je navržena tak, aby usnadňovala platby mezi různými měnami bez nutnosti externí směnárenské služby. Pokud například chcete poslat americké dolary někomu v Evropě, můžete tak učinit pomocí XRP. Příjemce pak může XRP vyměnit za eura.

Jak se kryptoměna XRP používá?

Ripple je jedinečná a inovativní platební síť, která má potenciál způsobit revoluci v posílání peněz po celém světě. Pokud hledáte alternativu k tradičním bankovním systémům, stojí Ripple za prozkoumání. Nyní, když víte více o XRP a o tom, jak funguje, vás možná zajímá, jak s XRP začít. Prvním krokem je výběr peněženky Ripple, která vyhovuje vašim potřebám.

Po nastavení peněženky si můžete XRP koupit na burze, jako je Binance nebo eToro. Nakonec můžete XRP držet v ripple peněžence nebo je převést do jiné kryptoměnové peněženky.

Které peněženky jsou vhodné pro Ripple?

Různé Ripple peněženky mají různé vlastnosti, proto je důležité vybrat si tu správnou. Zde jsou některé z nejoblíbenějších peněženek Ripple:

Ledger Nano S: Jedná se o hardwarovou peněženku, která umožňuje ukládat XRP offline. Díky tomu je bezpečnější než ukládání mincí na burze nebo v online peněžence.

Toastwallet: Jedná se o bezplatnou mobilní aplikaci, která umožňuje ukládat, odesílat a přijímat XRP na cestách.

Exodus: Tato peněženka pro stolní počítače obsahuje integrovanou podporu pro ShapeShift, takže můžete snadno převádět XRP na jiné kryptoměny.

gateHub: Tato online peněženka pro platformu Ripple vám také umožňuje vyměňovat XRP na integrované burze.

Jaké jsou výhody používání Ripplu?

Zde jsou některé z hlavních výhod Ripplu:

– Rychlejší transakce: transakce v síti Ripple jsou ověřovány a zaznamenávány do veřejné účetní knihy, což umožňuje téměř okamžité ověření plateb.

– Nižší provize.

– Efektivita: Ripple je efektivnější než tradiční bankovní systémy, protože nevyžaduje zprostředkovatele pro ověřování transakcí.

– Překlenovací měna: Hodnotu Ripplu lze využít k usnadnění plateb mezi různými měnami bez nutnosti externí směny.

Pokud například chcete poslat americké dolary někomu v Evropě, můžete tak učinit pomocí XRP. Příjemce pak může XRP vyměnit za eura. Ripple nabízí oproti tradičním platebním metodám řadu výhod, například rychlejší transakce a nižší náklady. Technologie xRapid společnosti Ripple umožňuje vypořádání transakcí během několika sekund, zatímco zpracování tradičních bankovních převodů trvá několik dní.

A protože Ripple nespoléhá na centrální banky ani zprostředkovatele, lze se vyhnout mnoha poplatkům spojeným s tradičními platebními metodami. Z těchto důvodů je Ripple vhodný zejména pro mezinárodní platby. Díky přidané hodnotě Ripple mohou banky a další finanční instituce provádět přeshraniční platby mnohem rychleji a pohodlněji.

To může vést k efektivnější globální ekonomice, v níž se peníze budou po světě pohybovat rychleji a snadněji. Ripple také pracuje na rozšíření své partnerské sítě, což by mohlo dále zvýšit jeho dosah a vliv. Ripple je již na dobré cestě stát se standardem pro přeshraniční platby a jeho popularita v nadcházejících letech poroste

Problémy spojené s Ripple

Ripple byl kritizován za svou centralizovanou povahu, protože většinu tokenů XRP vlastní Ripple Labs. Tato centralizace znamená, že Ripple je méně decentralizovaný než jiné kryptoměny. Dalším problémem, se kterým se Ripple potýká, je, že zatím není široce přijímán. Přestože Ripple spolupracuje s mnoha velkými finančními institucemi, stále není příliš rozšířený.

To se může v budoucnu změnit, ale prozatím je hodnota Ripplu výklenková. I přes tyto problémy je Ripple stále oblíbenou volbou pro lidi, kteří chtějí rychle a levně převádět peníze. Pokud uvažujete o použití Ripple, zjistěte si před rozhodnutím jeho výhody a nevýhody.

Které banky již technologii ripple používají?

Technologii Ripple již implementovaly některé z největších společností v bankovním sektoru, včetně společností Santander, American Express, JP Morgan a Standard Chartered. Tyto velké finanční instituce používají platformu Ripple k zefektivnění přeshraničních platebních procesů a snížení transakčních nákladů. Ripple se rychle stává oblíbencem bank, které chtějí modernizovat svou platební infrastrukturu. Ripple také spolupracuje se společností MoneyGram, jednou z největších světových společností zabývajících se převody peněz.

Společnost MoneyGram zkouší technologii xRapid společnosti Ripple, která umožňuje rychlejší a efektivnější vypořádání transakcí. Pokud bude pilotní projekt úspěšný, mohl by vést k širšímu zavedení technologie Ripple v síti MoneyGram čítající tisíce poboček po celém světě. Tato partnerství pomáhají upevnit pozici společnosti Ripple jako životaschopného řešení pro globální platební průmysl. S tím, jak stále více finančních institucí začíná používat technologii Ripple, stává se standardem pro přeshraniční platby.

Budoucnost Ripple

Odpověď na tuto otázku je obtížná, protože budoucnost Ripplu závisí na mnoha faktorech. Klíčovým faktorem je, zda bude Ripple i nadále akceptován finančními institucemi. Pokud se jí podaří i nadále rozšiřovat síť partnerů, má velkou šanci zůstat důležitým hráčem na trhu s kryptoměnami. Pokud si však nezíská oblibu mezi bankami a dalšími finančními institucemi, mohou být jeho vyhlídky omezenější.

Dalším klíčovým faktorem, který ovlivní její budoucnost, je celková situace na trhu s kryptoměnami. Pokud bude trh nadále růst a přitahovat nové investory, měl by z tohoto růstu těžit i Ripple. Pokud by však na trhu došlo k dlouhodobému poklesu, mohl by kurz Ripple utrpět. Budoucnost Ripplu ukáže až čas.

Rizika spojená s investováním do Ripplu

Stejně jako každá investice nese i investice do Ripplu rizika. Hodnota XRP by mohla klesnout a vy byste mohli přijít o peníze. Technologie Ripple je navíc relativně nová, takže je možné, že se v budoucnu objeví nepředvídané problémy. Má však potenciál způsobit revoluci v posílání peněz po celém světě. Pokud hledáte alternativu k tradičním bankovním systémům, stojí tato kryptoměna za prozkoumání. Děkujeme, že jste si přečetli tento článek! Doufáme, že vám to pomohlo lépe pochopit, jaká je hodnota Ripplu a jak funguje.

Marek Matoušek

Autor: Marek Matoušek

Marek Matoušek je šéfredaktorem portálu bitzacit.cz, jednoho z předních českých zdrojů informací o bitcoinu a technologii blockchain. Vytvořil nejcennější články na tomto webu. Marek se o bitcoinu a blockchainu poprvé dozvěděl již v roce 2016 a jejich revoluční potenciál ho nadchl a přispěl k jeho profesnímu zájmu o digitální měny a jejich základní technologie. Marek rád čte knihy o technologiích budoucnosti, zejména ty, které zkoumají dopady nových technologií na celou společnost.