Předpověď společnosti Tezos na období 2022-2026: Vyplatí se investovat?

Ihned po úspěchu ICO a poněkud bouřlivém začátku zaznamenal Tezos rychlý nárůst ceny. Krátce poté cena prudce klesla. Dlouhou dobu byl projekt v útlumu. Nastává zlom? Jaká je predikce společnosti Tezos na období 2023-2024? Vyplatí se investovat do Tezosu?

Tezos (XTZ): Základy

Společnost Tezos byla vyvinuta Arthurem a Kathleen Breitmanovými v roce 2014 a spuštěna v roce 2017. ICO tehdy vyvolalo rozruch, když za velmi krátkou dobu vygenerovalo 232 milionů dolarů. Platforma je v podstatě určena pro různé aplikace a nabízí možnost vytvářet chytré kontrakty (smart contracts) a decentralizované aplikace (dApps). Zvláštností tohoto projektu je, že se jedná o první nezávisle vyvinutou blockchainovou platformu. Na rozdíl od jiných projektů slibuje Tezos neustálý vývoj svého blockchainu bez nutnosti vytvářet nové forky. Platforma funguje na bázi delegovaného důkazu účasti (dPoS) a k ověřování transakčních bloků a dig kódů využívá tzv. bakes, nikoli těžbu nebo staking.

Předpověď společnosti Tezos: klíčové faktory

Stejně jako u každé předpovědi hraje při vyhodnocování předpovědi Tezosu roli mnoho různých faktorů. Funkčnost, konkurence, pozitivní a negativní titulky mohou mít na ukazatel XTZ velký vliv. V případě systému Tezos jsou klíčové následující aspekty:

  • Otázka: humbuk kolem ICO společnosti Tezos byl neslýchaný. V prosinci 2017. Tezos dosáhl ceny přes 12 dolarů. Následující rok 2018 byl pro Tezos také obtížný. V letech 2019 a 2020 však byla jednou z mála mincí, kterým se během bull marketu dařilo, a podle Coingecko se dokonce dostala do první desítky z hlediska kapitalizace na úrovni 4,16 dolaru.
  • Funkčnost blockchainové platformy: Tezos měl zpočátku problémy se spuštěním kvůli právním sporům. Společnost okamžitě utrpěla ztrátu, když ceny akcií klesly. Dnes je platforma online a podařilo se jí dokázat, že je funkční a může růst. To je předpokladem pro etablování se na trhu s kryptoměnami.
  • Společnost na svých webových stránkách nenabízí oficiální plán. Proto je obtížné dělat předpovědi na základě možného technologického pokroku. To může být do značné míry způsobeno tím, že platforma je řízena výhradně komunitou a neexistuje žádný klasický vývojový tým, který by mohl vypracovat konkrétní plán vývoje.
  • Silná konkurence: na trhu chytrých smluv a dApps je velká konkurence. Přestože poptávka po těchto výrobcích roste, vstupuje na trh stále více společností. V této oblasti již existuje mnoho blockchainových projektů. Tezos by měl přímo konkurovat Ethereu, EOSu nebo Tronu. Navíc mají větší uživatelskou základnu, tržní kapitalizaci a jsou mnohem známější.
  • Nízká aktivita a dApps: ve srovnání s konkurenty, jako je Ethereum, EOS nebo Tron, existuje v současnosti jen několik dApps, které však zatím nejsou tak intenzivně využívány. To tedy platformu ztěžuje a činí ji pro uživatele méně atraktivní.
  • Pokročilá technologie: Tezos zaujímá podobnou niku jako Ethereum a další platformy pro chytré smlouvy. Koncepce a technologie, na nichž je založena, se však od konkurence značně liší. Pokud se společnosti podaří na těchto rozdílech stavět a dále prokázat úspěšnost své platformy, má reálnou šanci udržet se na trhu navzdory konkurenci. To by mělo pozitivní dopad na vyhlídky společnosti Tezos.
  • Aktualizace Marigold: V únoru 2019 společnost Tezos oznámila aktualizaci Marigold. Jedná se o implementaci layer 2, která bude zpočátku založena na systému Plasma. Z dlouhodobého hlediska, jak je u společnosti Tezos obvyklé, by se měl Marigold v budoucnu vyvíjet a přijímat další nové technologie, pokud se ukáží jako lepší. Marigold snižuje výpočetní zátěž chytrých kontraktů, a tím zvyšuje škálovatelnost. Očekává se, že aktualizace bude vydána do roku 2021. Pokud bude aktualizace úspěšná, mohla by kryptoměnám poskytnout velmi potřebný impuls.

Předpověď společnosti Tezos na roky 2022-2024:

Dlouhodobé předpovědi pro Tezos se značně liší a závisí na zvolené metodě analýzy. Níže jsou uvedeny 3 příklady z různých predikčních portálů:

  • Walletinvestor: analytická služba předpovídá prudký pokles ceny Tezosu. Podle nich se projekt kryptoměn nachází v sestupném cyklu a pravděpodobně bude v tomto trendu pokračovat. Do srpna 2020. Tezos bude mít v průměru hodnotu pouze 0,68 USD (-27 %). Za pět let, tedy v srpnu 2024, by měl Tezos ztratit ještě více. S průměrnou cenou kolem 0,058 USD by to představovalo snížení přibližně padesátinásobku současné ceny.
  • BeinCrypto: Tato platforma nezakládá své předpovědi na algoritmech. Odhady zohledňují jak historické údaje, tak výše uvedené faktory. Do konce roku 2020 by mohla kryptoměna dosáhnout hodnoty 1,30 USD. Pokud bude aktualizace Marigoldu úspěšná a trh s dApps jako celek bude nadále získávat na síle, mohl by Tezos v roce 2021 vzrůst na 12 USD. Predikce společnosti Tezos pro rok 2024 v ideálním případě předpokládá hodnotu více než 24 USD za token.
  • Cryptoground: Předpověď společnosti Tezos využívá k analýze interní algoritmus deep learning, který vychází z historických dat. V důsledku toho se cena Tezosu během jednoho roku zvýší přibližně o 38 %. V srpnu 2020 by cena činila 1,53 USD. Naopak měna bude v příštích pěti letech nadále posilovat. V srpnu 2024 se očekává cena 7,99 USD, což odpovídá nárůstu o 621,5 % oproti současné ceně.

(XTZ) Tezos Předpověď – Závěr

Technologický pokrok a inovace v kryptoměně Tezos zaznamenaly za poslední dva roky obrovský pokrok. Objem obchodů, partnerství a členství v komunitách se vyvíjejí pozitivním směrem. Tezos konkuruje dalším platformám pro chytré smlouvy, jako jsou Ethereum a EOS. Zda převládne jedna nebo více platforem, se teprve uvidí. Ti, kteří zvažují vývoj a výzvy, docházejí k vyrovnanému a poměrně pozitivnímu pohledu na Tezos. Pokud chcete začít obchodovat nebo koupit Tezos, jste na správném místě v našem přehledu nejlepších obchodních platforem.

Karel Jurečka

Autor: Karel Jurečka

Karel se o blockchainu a bitcoinu poprvé dozvěděl v roce 2018 a okamžitě ho zaujaly. Miluje vše, co souvisí s technologickými inovacemi a digitalizací financí. Karel je nadšený z toho, jak blockchain změní svět, a nemůže se dočkat, až bude jeho součástí!

Leave a Comment